TOEFL i TOEIC

 

W nadchodzącym roku 2007 ETS Europe wprowadzi na rynek nowe, innowacyjne rozwiązania, dzięki którym proces egzaminacyjny, zarówno w przypadku egzaminu TOEFL i TOEIC uzyska nową jakość. Nie tylko wprowadzone zostaną nowe, oficjalne materiały przygotowujące do owych egzaminów, lecz również przygotowana została specjalna platforma internetowa, dzięki której będzie można dokonać zakupu materiałów przygotowujących, rekomendowanych podręczników, lecz również zapisać się na wybrane sesję egzaminacyjne w dowolnym akredytowanym ośrodku w całej Polsce.

Na początek kilka słów, o nowych produktach. Na początku egzamin TOEFL Practice Online (TPO), który jest oficjalnym testem przygotowującym do "prawdziwego" egzaminu TOEFL iBT. Jest on w pełni interaktywną symulacją środowiska egzaminacyjnego, dostępną o każdej porze dnia i nocy, z każdego miejsca. Dzięki temu studenci, mają możliwość podejścia do owego egzaminu w chwili najbardziej im odpowiadającej, dzięki czemu proces ten nie koliduje z wykładami i ćwiczeniami odbywającymi się w instytucjach akademickich. Jednakże, głównymi zasadami w oparciu o które ten egzamin został przygotowany są:

- Trening czyni mistrza, prawda stara jak świat, czyli im więcej studenci ćwiczą tym korzystniejsze efekty nauki, a zarazem tym lepszy wynik na egzaminie TOEFL iBT

- Informacja zwrotna wskazuję cel nauki, dzięki której każdy pozna swoje mocne i słabe strony i będzie mógł odpowiednio przygotować proces nauki

- Elastyczność, dzięki czemu może on być wykorzystany wraz z innymi materiałami przygotowującymi .

Kolejną nowością jest egzamin TOEIC Practice Online: Speaking and Writing, który pełni podobną funkcję co wspomniany powyżej egzamin TPO - oficjalnego materiału przygotowującego. Ten produkt koncentruje się na analizie poziomu kompetencji językowych w dwóch obszarach: rozmowy i pisania. Niedostateczne umiejętności w tym zakresie wpływają na jakość komunikatu, a co za tym idzie możliwość zrozumienia rozmówcy. Tym do czego przygotowuje ów egzamin są w przypadku Speaking: intonacja, styl oraz płynności wypowiedzi, natomiast w odniesieniu do Writing, jako bardziej złożonej czynności, wiedza o strukturach formalnych, styl oraz znajomość zasad ortografii i interpunkcji.

Jak wynika z powyższych informacji, ETS koncentruje swoją uwage, przede wszystkim na wykorzystaniu możliwości tkwiących w innowacjach technologicznych. Gwałtowny rozwój Internetu, jak również przeniesienie większej sfery działalności usługowej do sieci, powoduje iż jest to obecnie główne źródło nie tylko wiedzy, lecz również komunikacji i dostarczania usług. Dzięki egzaminom TOEFL Practice Online oraz TOEIC Practice Online: Speaking and Writing, każdy będzie mógł w dowolnej chwili i w dowolnym miejscu sprawdzić swój poziom zaawansowania językowego.

Ostatnią rzeczą, o której chciałbym wspomnieć, jest pojawienie się korporacyjnej platformy cyfrowej. Obecnie jest ona na etapie testów, jednakże już w niedalekiej przyszłości, osoby chętne podejścia do któregokolwiek egzaminu oferowanego przez ETS czy to TOEIC, TOEFL czy też francuski TFI, będą miały możliwość skorzystania z tego rozwiązania. W obecnej formule, każdy chętny po zalogowaniu się, będzie mógł zapisać się na dowolną, przygotowaną sesję egzaminacyjną odbywającą się w wybranym przez siebie ośrodku egzaminacyjnym. Mamy nadzieję, iż owe rozwiązanie znacznie przyśpieszy, jak również usprawni proces rejestracji chętnych. Ponadto, przy okazji zapisania się na wybraną sesję egzaminacyjną, kandydaci będą mogli nabyć niezbędne materiały przygotowujące takie jak podręczniki, wspomniane powyżej testy w wersji online itp. Działania w kierunku interakcji, jak również przekazania niektórych spraw kandydatom (takich jak rejestracja na wybraną sesję, możliwość zdawania interaktywnych testów online) mają na celu przede wszystkim wykorzystanie możliwości technologicznych tak by służyły zarówno egzaminowanym, jak i egzaminującym. Zadowolenie oraz komfort kandydatów jest tym co determinuje nasze dążenia.

Organizacja Educational Testing Service została utworzona w 1947 r., jako wspólna inicjatywa American Council of Education, Carnegie Foundation for the Advancement of Teaching i College Entrance Examination Board. Główną misją ETS było wówczas prowadzenie działań badawczych i organizacyjnych, które miały przyczynić się do podnoszenia poziomu kształcenia w Stanach Zjednoczonych. Obecnie ETS, która w USA nadal pozostaje organizacją non-profit, jest największą na świecie, niezależną instytucją, weryfikującą znajomość języka angielskiego. Zatrudnia ponad 2600 osób, spośród których ponad 1100 to najwyższej klasy eksperci, reprezentujący takie dziedziny naukowe jak psychologia, psychometria, statystyka, socjologia i informatyka.

Dodatkowych informacji udzieli:

Marcin Krzosek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Nie masz uprawnień do komentowania

JezykiObce.pl

Wszystko do nauki języków

Informacja

Komunikat dla użytkowników:

Od dnia 7.01.2019 zaprzestaliśmy codziennego wysyłania listy słówek.

Zaloguj się lub zarejestruj aby skorzystać ze wszystkich funkcji portalu.

Egzaminy - treści losowe

Główna Egzaminy TOEFL TOEFL i TOEIC
Loading ...